II Konferencja IGA Rasztów 18.06.2005

Zapraszamy na II „Rasztowską” Konferencję poświęconą problemom tożsamości analityka grupowego. Tak jak obiecywaliśmy spotkamy się w tym samym miejscu i czasie (Uniwersytet Warszawski, czerwiec). Pozytywne echa z poprzedniej konferencji i oczekiwania koleżanek i kolegów, którzy pracują w odległych placówkach utwierdzają nas w przekonaniu, że organizowanie takich konferencji jest jak najbardziej potrzebne. Mamy nadzieję, że za parę lat ta konferencja stanie się naszą wspólną dobrą tradycją.

 

Autorem jednego z referatów będzie Malcolm Pines z Londynu. Bez wątpienia należy on do Wielkich Postaci w analizie grupowej, autor wielu książek i opracowań w tej dziedzinie, współpracownik S.H Foulkes’a.

 

Werner Knauss jest od początku związany z naszym Instytutem. Autor znanych publikacji i referatów wygłaszanych na międzynarodowych konferencjach poświęconych analitycznej psychoterapii grupowej. Prezes Group Analytic Society (London) w poprzedniej kadencji.

 

Trzeci referat przedstawi Tomasz Kudelski, absolwent naszego Instytutu, pracownik Ośrodka „Rasztów”, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej i kandydat Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego.

 

Dyskusję plenarną poprowadzi Jan Malewski (Heidelberg), twórca Rasztowa i pionier psychoterapii
w Polsce.

 

Program Konferencji jest poszerzony o sesję dużej grupy, którą poprowadzi Eugenijus Laurinaitis
z Wilna, nasz przyjaciel, absolwent pierwszego szkolenia w analizie grupowej prowadzonego
w Warszawie we współpracy z IGA Heidelberg.

 

Konferencja ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich, którzy się szkolą, którzy w praktyce klinicznej wykorzystują założenia analizy grupowej, a także tych, których po prostu interesuje temat tożsamości terapeuty. Konferencja będzie odbywała się w języku polskim. Dyskusja z udziałem gości zagranicznych będzie tłumaczona na żywo.

 

PROGRAM

 

900 – 1000 Rejestracja uczestników oraz kawa i herbata „na powitanie”

1000 – 1020 Jerzy Pawlik: Otwarcie i wprowadzenie do tematu Konferencji

I Sesja, prowadząca: Wiesława Łodej-Sobańska

1020 – 1110 Malcolm Pines (Londyn): „Some Of the things that I have learned over the years about being a group conductor”

1110 – 1200 Werner Knauss (Heidelberg): „Group as the Therapist: Why do we need a Group Analyst?”

1200 – 1215 Przerwa na kawę

II Sesja, prowadząca: Joanna Marczewska

1215 – 1310 Tomasz Kudelski (Warszawa):  „Czy terapeuta może mieć swój umysł w grupie? – uwagi o tożsamości terapeuty w grupie”

1310 – 1415 Obiad

1415 – 1515 Dyskusja plenarna, prowadzący: Jan Malewski (Heidelberg)

1515 – 1530 Przerwa na kawę